#Tolerancji mówimy TAK!

Zwycięskie zdjęcia w kategorii #PositiveImpact

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada trzeciego grudnia. W tym roku mieliśmy przyjemność uczestniczenia w Gali Gazety Wyborczej z okazji wręczenia nagród w Konkursie im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. Jesteśmy niezmiernie dumne, że jury w kategorii #PositiveImpact (Nagroda Deutsche Bank – 5 tys. zł) wybrało Piotra Tracza za fotoreportaż o niepełnosprawnym kulturyście. Dla osób z niepełnosprawnością to ogromny krok do przodu. Dzisiaj można już zauważyć tendencję do pochylania się nad niepełnosprawnością w mediach, zauważania tych osób na różnych płaszczyznach życia.

Zdjęcia siedmioro finalistów

Ostatnio Dawid Woskanian, który ma zespół Tourette’a, wygrał ósmą edycję programu „Top Model”. Czy to nie napawa optymizmem? Ludzie zaczynają przyjmować wszystko właśnie takim, jakie jest – to niesamowite. Świat zawsze się zmieniał – oby dalej szedł w tę stronę. Idziemy coraz bardziej ku Zachodowi, gdzie tolerancja wobec osób z niepełnosprawnością jest bardzo rozpowszechniona.

Mural inspirowany zdjęciami Krzysztofa Millera, budynek Agory, ul. Czerska, Warszawa

Celem naszej Agencji jest likwidowanie barier myślowych oraz pokazywanie osób z niepełnosprawnościami w mediach. To właśnie wystawianie ich publicznie, zatrudnianie w szeroko rozumianej reklamie, pokazywanie w mediach spowoduje zwiększenie tolerancji wśród polskiego społeczeństwa. Nasza praca daje ogromną satysfakcję, a ponadto napawa nas coraz większym optymizmem. Mamy wiele projektów do zrealizowania, wiele pomysłów i takie sytuacje jak przedstawione wcześniej dają nam ogromną wiarę i siłę do pracy.

tekst ZB / red. Patrycja Michalik